web design: web design

kodulehe valmistamine

: Kodulehe valmistamine
OSTUKORV
Teil on 0 tooted ostukorvis
Minu ostukorv


Maksevõimalused

 

 

 

Kallid sõbrad,

meil on hea meel esitleda Teile Eesti mõistes uut, aga maailmas väga kiiresti arenenud põnevat kardiklassi nimega X30.Hetkel võisteldakse selles klassis 22 maailma riigis. Nende hulgas on Itaalia, Inglismaa, Prantsusmaa, Belgia, Ameerika, Jaapan, Sveits, Norra, Taani ning paljud teised riigid. Aastal 2016 liituvad X30 maailmaga ka meie lähiriigid Soome ja Rootsi. Lisaks rahvuslikele võistlustele nende riikides, toimuvad selles klassis ka:

 

1.X30 Challenge Europa -1 võistlus
2.X30 Euroseries -2 võistlust
3.Iame International Final-1 võistlus

 

 

X30 klassis võistlevad sõitjad alates 13. eluaastast (klassi nimi X30 Junior)
Klassis X30 Senior võistlevad alates 15. eluaastast.

 

X30 kardisarja lõi tuntud Itaalia kardimootorite tootja IAME - selleks,et minimaalsete kuludega oleks võimalik võrdsetel alustel konkureerida nii rahvuslikul kui rahvusvahelisel tasemel. Kardimaailma ja ka Eesti kardispordi murekoht on mootorite ebavõrdsus.Kardisport ei olnud kunagi odav,aga see põhjustab olukorra, kus sõtjad peavad otsima ja maksma suuri summasid kiirete mootorite eest.
Tihti tähendab see vähemate võimalustega sportlaste jaoks kardispordist taandumist või siis vaid hobitasemel harrastamist. Selge, et selline olukord ei ole kardispordi tuleviku huvides.


Suure (üle 50 aasta) kogemusega mootori tootja IAME leidis viisi, kuidas probleem lahendada.
Nad seadsid endale eesmärgiks luua kardisari, kus kõik mootorid on omavahel võrdsed. See neil ka õnnestus! Selle mootoriga kokku puutunud inimesed teavad omast kogemusest rääkida, kui võrdsed IAME mootorid on.

Selline võrdsete mootoritega kontseptsioon lahendab palju probleeme kardispordis.
Kõige tähtsam on see, et see annab võimaluse kunkureerida tipptasemel rahvuslikul või rahvusvahelisel areenil oluliselt väiksemate kulutustega, kui varem. Võistlejad ei pea nüüd ostma väga kalleid mootoreid, selleks et kardisportlane suudaks võita. See toob rohkem sõitjaid Eesti kardisporti, sest inimesed näevad, et kõrgel tasemel võistlemine ei ole enam nii palju rahakoti paksuses kinni.

 

Kuidas on realiseeritud tehniliselt X30 mootorite võrdsus?

1.Tehnilised tingimused selles klassis on koostatud selliselt, et ei ole lubatud ja puudub võimalus midagi „tuunida“.
2. Mootori detailide tootmiskvaliteet on väga kõrgel tasemel(see tähendab, et detailid on ühesugused).
3. Kõige tähtsem on see, et mootori silinder (kõige tähtsam osa, mis puudutab mootori võimsust) on valmistatud teise tehnoloogiaga võrreldes konkurentidega. X30 mootori silinder ei ole täistükis alumiiniumist valatud, vaid X30 silindri sees on malm hüls, mis freesitakse CNC pingil väga suure täpsusega. See garanteerib, et kõik aknad ja kanalid on kõigil silindritel absoluutselt identsed.

 

Aastal 2016 X30 kardisari stardib ka ametlikult Eesti Meistrivõistlustel, ning on esindatud klassis Junion ja Senior. 2016 hooaja kalender on koostatud selliselt, et ei kattu Soome kalendriga, mis tähendab, et Eesti võidusõitjal on võimalus osaleda Soome X30 Challenge võistlustel. Soome X30 Challenge saarjas on juba registreeritud 90 osalejaid !
Liituge, ning nautige kardisporti! On algamas uus ajastu!!

 

kodulehed, veebilehed